SERIE A Inter izgubio od Sassuoloa penalom u sudačkoj nadoknadi, Napoli preuzeo vrh

EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Nogometaši milanskog Intera izgubili su u nedjelju susret 19. kola Serie A od Sassuoloa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Berardi u petoj minuti sudačke nadoknade sa bijele točke. Sudac je dosudio jedanaesterac nakon prekršaja Mirande nad Defrelom u šesnaestercu.

Marcelo Brozović je odigrao cijelu utakmicu za Inter, dok je Ivan Perišić zamijenjen u 64. minuti. Za momčad Sassuoloa cijeli je susret odigrao Šime Vrsaljko.

Sassuolo, koji je prošle sezone od Intera poražen čak 7:0, ostao je tako neporažen u posljednjih pet ligaških utakmica. Interu je ovo, pak, treći poraz u posljednjih šest utakmica.

U ostalim susretima Napoli je s 5:1 svladao Frosinine. Strijelci za Napoli bili su Raul Albiol, Gonzalo Higuain dva puta, Marek Hamsik te Manolo Gabbiadini, a poraz Frosinonea ublažio je Paolo Sammarco.

Chievo je s 1:0 pobijedio Bolognu u gostima, a jedini pogodak na susretu postigao je Simone Pepe u 79. minuti. Palermo je, također s minimalnih 1:0, svladao Veronu. Tri boda donio im je Franco Vazquez u 27. minuti susreta. Istim rezultatom slavio je i Empoli kod Torina, a pobjednički gol postigao je Massimo Maccarone u 56. minuti.

Genoa je s 2:0 u gostima svladala Atalantu. Pogotke su postigli Blerim dzemaili u 79. te Leonardo Pavoletti u 81. minuti. Današnje susrete zaključuju Sampdorija i Juventus u 20:45 sati.