SERIE A Golijada Juventusa, hat-trick Khedire, Mandžukić isključen, pogodak Perice

epa06282782 Juventus' Sami Khedira (L) reacts after scoring the 1-2 goal during the Italian Serie A soccer match between Udinese Calcio and Juventus FC at Friuli stadium in Udine, Italy, 22 October 2017.  EPA/ALBERTO LANCIA

Nogometaši Juventusa slavili su u nedjelju protiv Udinesea sa visokih 6:2, uz tri pogotka Samija Khedire i isključenje hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića.

Poveo je Udinese u osmoj minuti preko Stipe Perice, a samo šest minuta kasnije Samir autogolom donosi izjednačenje Juventusu. U dvadesetoj minuti Sami Khedira dovodi aktualnog talijanskog prvaka u vodstvo. Šest minuta kasnije Mario Mandžukić dobija žuti karton nakon rasprave s Ali Adnanom, a samo nekoliko sekundi kasnije sudac mu pokazuje i drugi žuti zbog nove rasprave, ovoga puta sa sucem Doverijem.

U 47. minuti susreta Danilo donosi izjednačenje Udineseu, a potom Juventus do kraja susreta zabija još četiri pogotka. Pogađali suz Rugani u 52., Khedira u 59. i 87. te Pjanić u 90. minuti.

Juventus je ostao na trećem mjestu sa 22 boda, jednim manje od drugog Intera i tri manje od vodećeg Napolija. Udinese je na 15. mjestu sa šest osvojenih bodova u devet utakmica.