SERIE A Fiorentina preuzela vrh, novi pogodak Nikole Kalinića

EPA/SIMONE ARVEDA

Nogometaši Fiorentine u 12. su kolu Serie svladali Sampdoriju sa 2:0 i preuzeli vrh tablice.

Fiorentina je došla u vodstvo u 10. minuti pogotkom Josipa Iličića s bijele točke, a konačan rezultat postavio je Nikola Kalinić u 58. minuti. Napadač hrvatske reprezentacije došao je tako do sedmog pogotka u Serie A.

Milan Badelj na terenu je proveo 74 minute, a Ante Rebić je susret odgledao s klupe.

Napoli je s 1:0 pobijedio Udinese. Jedini pogodak na utakmici postigao je Gonzalo Higuain. Ivan Strinić nije nastupio za Napoli.

Fiorentina je s istim brojem bodova kao Inter preuzela vrh Serie A zbog bolje gol razlike. Vodeći dvojac ima 27 bodova, jedan manje ima Roma na trećem mjestu, slijedi Napoli sa 25.