SERIE A Džeko dvostruki strijelac u pobjedi Rome

epa05853206 Roma's Edin Dzeko (L) and Lyon's Emanuel Mammana in action during the UEFA Europa League round of 16 second leg soccer match AS Roma vs Olympique Lyonnais at Olimpico stadium in Rome, Italy, 16 March 2017.  EPA/ANGELO CARCONI

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko zabio je oba pogotka za Romu u pobjedi 2:0 nad Empolijem, koja se igrala u subotu u sklopu 30. kola talijanske Serie A.

Roma je povela već u 12. minuti, kada je Džeko iskoristio asisteniju Rüdigera, a svoj drugi pogodak večeri postigao je u 56. minuti na dodavanje Salaha.

Roma je ovom pobjedom smanjila zaostatak za vodećim Juventusom na 5 bodova. ‘Stara dama’ svoju utakmicu 30. kola igra sutra navečer protiv Napolija.

U ranije odigranoj utakmici Lazio je s 2:1 slavio protiv Sassuoloa. Sassuolo je kod kuće poveo preko Berardija sa bijele točke u 26. minuti. Izjednačio je Immobile u 42. minuti, a tri boda Laziju donosio nogometaš Sassuoloa Consigli, koji je u 83. minuti postigao autogol.