SENZACIJA U BURGOSU Mladi Hrvati ‘isprašili’ favorizirane Španjolce

Igor Kralj/PIXSELL

Mladi hrvatski repreentativci do 21 godie svladali su u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo Španjolsku sa 3:0, čime su izbili na čelo Grupe 6 sa 15 bodova nakon odigranih šest utakmica.

Današnji dvostruki strijelac bio je Stipe Perica, a jednom je pogodio Ćaleta-Car. Također, napomenimo i kako je Ante Ćorić večeras upisao dvije asistencije. Velika je ovo senzacija, jer izbornik Nenad Gračan nije mogao računati na veliki broj igrača – Marija Pašalića, Alena Halilovića, Marka Pjace, Matea Kovačića, Nikole Vlašića, Dina Mikanovića, Josipa Radoševića, Joze Šimunovića…

Španjolska je bila apsolutni favorit, ali mladi su hrvatski nogometaši ipak imali nešto za reći. Iako je Španjolska bolje otvorila susret i imala više prilika, Hrvatska je u posljednjih deset minuta prvog poluvremena šokirala domaćine u Burgosu, zabivši im dva pogotka.

Igrala se 36. minuta kada je Ćaleta-Car iskoristio korner Ante Ćorića i poslao loptu za prednost Hrvata, šest minuta kasnije još je jednu asistenciju Ćorića iskoristio Perica za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Perica svojim drugim golom na otvaranju drugog poluvremena, iskoristivši pogrešku španjolskog vratara Arrizabalege.

Sljedeću utakmicu mladi hrvatski nogometaši igraju u ponedjeljak, kada će u Zaprešiću ugostiti Estoniju.

OZNAKE: Euro, Španjolska, u21