SEHA: PPD Zagreb bez finala

Zagreb, 25.02.2017 - Utakmica rukometne lige prvaka izmeðu Zagreb PPD-a i IFK Kristianstada u Areni Zagreb. Na slici Stipe Mandaliniæ iz Zagreba i Gunnar Steinn Jonsson iz Kristtianstada.
foto HINA/ Damir SENÈAR /ds

Rukometaši PPD Zagreba nisu se uspjeli plasirati u finale završnog turnira regionalne SEHA lige, bolji od njih su u polufinalu u Brestu bili igrači Vardara sa 36-28 (19-12).

Susret PPD Zagreba i Vardara praktički je bio riješen u razdoblju od 5. do 10. minute kada je Vardar serijom 4-0 stekao prednost od četiri gola razlike (6-2). Većim dijelom prvoga dijela razlika se kretala od tri do četiri razlike za makedonskog predstavnika da bi u samoj završnici uslijedila još jedna serija Vardara, ovaj put od 4-1 kojom se na odmor otišlo sa sedam pogodaka razlike (19-12).

U drugom poluvremenu PPD Zagreb se u dva navrata približio na pet razlike (25-20, 26-21), ali ne i bliže.

Zlatko Horvat s osam i Stipe Mandalinić sa sedam golova predvodili su PPD Zagreb, dok su Ivan Čupić s osam i Vuko Borozan sa šest pogodaka bili najefikasniji kod Vardara.

U drugom poluvremenu od 20 sati igrat će domaćin Meškov i mađarski Veszprem.

PPD Zagreb će u nedjelju od 17.30 sati igrati za treće mjesto protiv poraženog iz susreta Meškov – Veszprem, dok će Vardar od 20 sati igrati u finalu protiv pobjednika utakmice Meškov – Veszprem.