RUKOMETNA LP Tijesan poraz Zagreba protiv Veszprema

25.03.2017., Arena Zagreb, Zagreb - EHF Liga prvaka, osmina finala, PPD Zagreb - Telekom Veszprem. Zlatko Horvat.

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su od europskog doprvaka, mađarskog Telekom Veszprema sa 22-23 (10-12) u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka koja je u subotu odigrana pred oko 10.000 gledatelja u Areni Zagreb.

Hrvatski prvak loše je otvorio dvoboj, s previše tehničkih pogrešaka u napadu, te su u prvih 15 minuta uspjeli postići samo dva pogotka. Mađari su vodili 6-2, u 18. minuti i 8-4, ali je domaća momčad do kraja poluvremena taj zaostatak uspjela prepoloviti. Mogli su ‘zagrebaši’ na odmor i s jednim pogotkom zaostatka, ali je Mirko Alilović uspio obraniti sedmerac Zlatku Horvatu, kad je vrijeme za igru u prvom dijelu već isteklo.

PPD Zagreb je u drugom poluvremenu dvaput stizao prednost Veszprema i imao napade za prvo vodstvo, ali oba puta su ostali bez realizacije. Nakon 14-14 u 37. minuti, hrvatski prvak ostao je devet minuta bez pogotka te su Mađari serijom 4-0 ponovno stekli četiri gola prednosti (14-18). Veszprem je u 51. minuti imao i najvećih +5 (16-21), ali je PPD Zagreb zahvaljujući pogocima Igora Vorija u završnih 90 sekundi uspio izvući minimalan poraz 22-23 i ostaviti nadu za uzvrat u Mađarskoj, a Tin Kontrec je u zadnjoj sekundi pogodio i vratnicu.

Domagoj Pavlović i Josip Valčić postigli su po četiri pogotka, a Igor Vori i Stipe Mandalinić po tri za PPD Zagreb, dok su strijelce Telekom Veszprema predvodili Renato Sulić i Slovenac Gašper Marguč sa po četiri gola. Ivan Stevanović je imao devet obrana, a Mirko Alilović je na drugoj strani obranio deset udaraca Zagrebovih rukometaša.

Uzvratni dvoboj u Veszpremu, kojem će hrvatski prvak pokušati uhvatiti jedan pogodak zaostatka i izboriti četvrtfinale Lige prvaka treću godinu zaredom, bit će odigran sljedeću subotu, 1. travnja, s početkom u 17.30 sati.