RUKOMET LP Remi Loewena i Nantesa, Vardar u četvrtfinalu

epa06352827 Rhein-Neckar-Loewen's gedeon Guardiola Villaplana (R) in action against Skopje's Luka Cindric (L) during the Champions League group A Handball match between Rhein-Neckar Loewen and HC Vardar Skopje in Mannheim, Germany, 26 November 2017.  EPA/RONALD WITTEK

epa

U utakmici posljednjeg, 14. kola skupine A rukometne Lige prvaka odigranoj u subotu u Mannheimu, rukometaši domaćeg RN Loewena i francuskog Nantesa odigrali su 30-30 (13-15), što znači da je skopski Vardar osigurao prvo mjesto u skupini i plasman u četvrtfinale bez obzira na ishod nedjeljnog dvoboja s poljskom Orlen Wislom, što ne ide na ruku hrvatskom prvaku PPD Zagrebu.

Naime, PPD Zagreb će u nedjelju (17 sati) tražiti pobjedu nad švedskim Kristianstadom, koja bi ih odvela u osminu finala Lige prvaka pod uvjetom da Orlen Wisla ne pobijedi Vardar na gostovanju u Skoplju.

Makedonska momčad bi bila prisiljena osvojiti barem bod da je Nantes uspio pobijediti Rhein-Neckar Loewen, kako bi zadržala prvo mjesto u skupini koje donosi izravan plasman u četvrtfinale. No, raspletom utakmice u Mannheimu aktualni europski prvaci su taj cilj ispunili već kolo prije kraja pa se ne moraju posebno truditi u dvoboju s poljskom momčadi.

U borbi za drugo mjesto Barcelona može prestići Nantes pobijedi li u nedjelju na svom terenu Pick Szeged.