Rudeš – Hajduk 2-1

Zagreb, 06.05.2018 - Utakmica 33. kola Prve HNL Rudeš - Hajduk. Na fotografiji Einar Azaceta Galilea, Hamza Barry.
foto HINA/ Denis CERIÆ /dc

U posljednjoj utakmici 33. kola Prve HNL Rudeš je kao domaćin svladao Hajduk sa 2-1 (1-0).

Rudeš je poveo u 14. minuti iz protunapada kojega je golom okrunio Anderson, Hajduk je nakon brojnih propuštenih prilika uspio poravnati u 78. minuti kada je Hamza bio najviši u skoku pred domaćim golom i glavom poslao loptu u mrežu. No, samo pet minuta potom Galilea se najbolje snašao u velikoj gužvi pred vratima Hajduka nakon kornera za Rudeš i osigurao pobjedu svojoj momčadi.

Ovo je bila druga pobjeda Rudeša protiv Hajduka, u prosincu prošle godine Rudešani su slavili na Poljudu sa 3-2.

Pred 2.000 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulici sudio je Vidulin iz Kanfanara.

Osmoplasirani Rudeš sada ima 33 boda, čak sedam više od devete Istre 1961, a osam više od posljednje Cibalije. Hajduk je propustio priliku vratiti se na drugo mjesto, ostao je treći sa 62 boda, jednim manje od druge Rijeke, a osam manje od vodećeg Dinama.

OZNAKE: Prva HNL