Rooney zabio za pobjedu Uniteda

epa05107027 Manchester United's Wayne Rooney (R) is congratulated by Morgan Schneiderlin (L) after scoring the opening goal during the English Premier League soccer match between Liverpool and Manchester United at Anfield, Liverpool, Britain, 17 January 2016.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je u nedjelju na domaćem terenu poražen od Manchester Uniteda sa 0-1, a pobjednički gol zabio je  Wayne Rooney u 78. minuti.

Prije četiri dana, u susretu protiv Arsenala, Liverpool se je spasio od poraza u 90. minuti, ali ovaj puta taj se scenario nije ponovio.

Rooneyju je to bio 176. pogodak u dresu Uniteda u Premier ligi i time je postao rekorder kad su u pitanju najbolji klupski strijelci u povijesti Premiershipa, odnosno od sezone 1992–93. Dosad je bio poravnat sa Thierryjem Henryjem, koji je za Arsenal zabio 175 pogodaka.

Inače, najbolji strijelac u povijesti Premier lige je Alan Shearer, koji je igrajući za Blackburn i Newcastle, zabio 260 golova, a slijedi ga Rooney koji je u dresu Evertona i Manchester Uniteda postigao 190.

Hrvatski stoper Dejan Lovren zbog ozljede nije bio u sastavu “redsa”.

Manchester City je dan ranije kod kuće sa 4-0 porazio Crystal Palace, a Aston Villa i Leicester su u Birminghamu odigrali 1-1. Leicester je vodeća momčad lige sa 44 boda, Manchester City je drugi s 43, koliko ima i Arsenal, koji u nedjelju gostuje kod Stokea. United je peti sa 37, a Liverpool je deveti sa 31 bodom.