ROLAND GARROS Thiem izbacio Đokovića, za finale protiv Nadala

epa06014637 Dominic Thiem of Austria (L) reacts with Novak Djokovic of Serbia after winning their men’s singles quarter final match during the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 07 June 2017.  EPA/IAN LANGSDON

Pohod na obranu naslova u Roland Garrosu za Novaka Đokovića završila je u srijedu, kada ga je u četvrfinalu svladao austrijski tenisač Dominic Tiem. Thiem, inače sedmi tenisač svijeta, slavio je sa 7:6, 6:3 i 6:0 nakon dva sata i 15 minuta igre.

Iako je Đoković u prvom setu imao dominaciju na terenu, Thiem je uspio nadoknaditi zaostatak od 2:4 i spasiti dvije set lopte kod 4:2 i 15:40. Prvi set je trajao 76 minuta, a osvojio ga je Thiem u tie-breaku.

Austrijanac se nakon toga ‘zalaufao’ te iskorisio pasivnu igru srpskog tenisača. Od 5:3 u trećem setu, Thiem je osvojio sljedećih sedam gemova, što mu je donijelo uvjerljivu pobjedu nad braniteljem naslova.

Oba su tenisača imala po dva asa i tri dvostruke pogreške. Đoković je 24-godišnjem Austrijancu dva puta oduzimao servis, dok je svoj gubio šest puta. Đoković je imao 35 neprisiljene pogreške, a Thiem 28. Ali, Thiem je upisao 38 winnera, naspram samo 18 Đokovića.

Bio je ovo njihov šesti međusobni ogled te prva pobjeda Thiema, koji će u polufinalu igrati protiv Španjolca Rafaela Nadala.