ROLAND GARROS Ivo Karlović u tri seta do 2. kola

Pariz, 28.5.2017. - Hrvatski tenisaè Ivo Karloviæ tijekom meèa na Grand Slam turniru u Roland Garrosu protiv Grka Stefanosa Tsitsipasa.
foto HINA/ ua

Hrvatski tenisač Ivo Karlović izborio je plasman u 2. kolo Roland Garrosa, nakon što je u nedjelju sa 7-6 (5), 7-5, 6-4 svladao 20 godina mlađeg grčkog kvalifikanta Stefanosa Tsitsipasa (ATP – 202.).

Karlović je u prvom setu ostavio mladog Grka bez prilike za ‘break’, ali je u ‘tie-breaku’ uspio nadoknaditi zaostatak 1-4 i svoju prvu set-loptu pretvoriti u značajnu prednost. U drugom setu je, pri rezultatu 4-4, 38-godišnji Zagrepčanin  izvukao tri ‘break-lopte’ (15-40 i još jednu prednost), da bi kod 5-4 propustio prve dvije set-lopte, ali kod 6-5 realizirao treću za prvi ‘break’ u meču, koji mu je donio vodstvo od 2-0 u setovima.

U trećem setu je Karlović ‘breakom’ u četvrtom gemu zakoračio prema pobjedi, ali mu je Tsitsipas u sedmom gemu oduzeo servis i smanjio zaostatak. Ipak, naš tenisač je u desetom gemu došao do nove prilike za ‘break’ te prvu meč-loptu pretvorio u svoju sedmu pobjedu u Roland Garrosu, za koju je trebao dva sata i 14 minuta. Tsitsipas je na meč-loptu napravio svoju šestu dvostruku pogrešku.

Karlović je pogodio 68 % prvih servisa, nakon kojih je osvojio 84 % poena. Imao je i vrlo dobrih 63 % iskorištenosti prvog servisa. Meč je završio sa 10 aseva i iskorištene tri od sedam prilika za ‘break’. Naš je tenisač imao 50 izravnih poena i 33 neforsirane pogreške.

Karlović u 2. kolu ide na ljevorukog Argentinca Horacija Zeballosa, koji je sa 7-5, 6-3, 6-4 svladao Francuza Adriana Mannarina. U jedinom dvoboju, odigranom ove godine u 1. kolu Australian Opena, Karlović je slavio u pet setova, 22-20 u najdužem petom setu na Australian Openu.

RG, tenisači – 1. kolo

Guillermo Garcia-Lopez (Špa) – Gilles Muller (Luk/26) 7-6 (4), 6-7 (2), 6-2, 6-2

Pablo Carreno Busta (Špa/20) – Florian Mayer (Njem) 6-4, 6-2, 6-2

Taro Daniel (Jap) – Jerzy Janowicz (Polj) 6-4, 6-4, 6-4

Grigor Dimitrov (Bug/11) – Stephane Robert (Fra) 6-2, 6-3, 6-4

Mihail Kukuškin (Kaz) – Tennys Sandgren (SAD) 6-2, 6-1, 6-4

IVO KARLOVIĆ (HRV/23) – Stefanos Tsitsipas (Grč) 7-6 (5), 7-5, 6-4

Horacio Zeballos (Arg) – Adrian Mannarino (Fra) 7-5, 6-3, 6-4

Benjamin Bonzi (Fra) – Daniil Medvjedev (Rus) 5-7, 6-4, 6-1, 3-1 predaja

Albert Ramos-Vinolas (Špa/19) – Mariuš Copil (Rum) 6-7 (7), 6-1, 6-4, 6-2