ROLAND GARROS Ana Konjuh ispala u drugom kolu

Pariz, 31.05.2017. - Na Roland Garrosu u prvom kolu parova, Ana Konjuh i poljakinja Magda Linette igraju protiv sestara iz Ukrajine Lyudmyla Kichenok i Nadiie Kichenok. Na fotografiji Ana Konjuh, Magda Linette.
foto HINA/HTS

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh oprostila se od Roland Garrosa porazom od Poljakinje Magde Linette s 0:6 i 5:7 u drugom kolu ovog Grand Slama.

Poljakinja je, zahvaljujuči vrlo lošem ulasku u meč naše tenisačice, prvi set zaključila sa 6:0 za samo 18 minuta. Konjuh je u prvom setu izgubila tri servisa, ali je u drugi set ušla puno bolje.

Već u prvom gemu oduzela je Poljakinji servis i otišla na 2:0. Ipak, Linette se odmah vratila i izjednačila na 2:0. Konjuh je napravila još jedan break kod rezultata 4:4, ali Poljakinja već u sljedećem gemu vraća break. Kod vodstva 5:4 Linette je Konjuh još jednom oduzela servis i zaključila meč.

Linette, inače 95. tenisačica svijeta, prvi je put u karijeri izborila treće kolo Roland Garrosa. Poljakinja i Konjuh zajedno nastupaju u ženskim parovima na Roland Garrosu.