River Plate u finalu Cope Libertadores

BUENOS AIRES, ARGENTINA - FEBRUARY 10:  Radamel Falcao Garcia Zarate of River Plate holds the ball from Silvio Iuvale of Gimnasia de Jujuy during the Primera Division closing season match between River Plate and Gimnasia de Jujuy at the Estadio Monumental on February 10, 2008 in Buenos Aires, Argentina.  (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Nogometaši argentinskog River Platea postali su prvi finalisti Cope Libertadores nakon što su u uzvratu odigranom u noći s utorka na srijedu u Asuncionu izborili 1-1 protiv paragvajskog Guaranija.

U prvoj utakmici polufinala odigranoj u Buenos Airesu bilo je 2-0 za River. Guarani je poveo u uzvratu pogotkom Fernanda Fernandeza u 62. minuti, ali sve nade domaćih da će dostići prednost Argentinaca razbio je Lucas Alario izjednačujućim pogotkom u 79. minuti.
River Plateu će to biti peti nastup u finalu južnoameričkom pandanu Lige prvaka, a na putu prema trećem naslovu Argentince još samo može zaustaviti bolji iz dvoboja brazilskog Internacionala i meksičkog Tigresa. Brazilci su u prvom dvoboju kao domaćini slavili s 2-1.