RG: Ćorić bez problema svladao Kohlschreibera u prvom kolu

epa06719348 Croatia's Borna Coric in action during his men's singles first round match against Spanish player Pablo Carreno at the 2018 Mutua Madrid Open tennis tournament in Madrid, Spain, 08 May 2018.  EPA/JUANJO MARTIN

Borna Ćorić imao je dobar start na Roland Garrosu, on je u prvom kolu sa 6:3, 3:6, 6:3 i 6:4 svladao neugodnog Nijemca Philippa Kohlschreibera.

Bio je to četvrti meč između Ćorića i 24. igrača svijeta Kohlschreibera, koji je dobio njihova prva dva međusobna dvoboja, a Ćorić je slavio lani u Marrakeschu. Ćorić je odigrao sjajan dvoboj protiv vrlo neugodnog tenisača, koji je bio jedan od najtežih protivnika kojeg je uopće mogao dobiti u prvom kolu.

Ćorić je u cijelom meču izgubio samo jedan svoj servis, imao je 10 aseva, a dvoboj je završio s 14 winnera više i osam neprisiljenih pogrešaka manje od Nijemca.

Borna je dobru igru u prvom setu okrunio breakom za 4:2, što mu je bilo dovoljno da povede s 1:0 u setovima. U drugom setu bolje je zaigrao Nijemac, koji koristi priliku u osmog gemu kada oduzima Ćorićev servis, a zatim ga svojim servisom potvrđuje za izjednačenje.

I u trećem setu je samo jedan break bio dovoljan za dobitak seta, a napravio ga je Borna za vodstvo 3:1. Ćorić je dobru igru iz trećeg seta okrunio novim oduzimanjem servisa već u prvom gemu četvrtoga seta, a tu prednost je uspio održati do samog kraja, iskoristivši drugu meč-loptu.

Mladi Zagrepčanin u drugom kolu čeka boljeg iz dvoboja Australca Matta Ebdena i Talijana Tomasa Fabbiana.

Mladi hrvatski tenisač je zadnji meč odigrao na Masters turniru u Rimu gdje je morao predati meč već u prvom setu prvog kola zbog problema s vratom.