Real i City osigurali prolaz, golovi Srne i Eduarda, Rooney napokon zabio

EPA/SERGEY DOLZHENKO

U derbiju večeri u Ligi prvaka Real Madrid je pobijedio Paris Saint-Germain 1-0 osiguravši plasman u osminu finala, nastavak natjecanja osigurao je i Manchester City, dok je Šahtar deklasirao Malmo 4-0 uz golove Darija Srne i Eduarda da Silve.

U dvoboju na Santiago Bernabeu pobjednika je odlučio pogodak Nacha u 35. minuti. PSG je dominirao veći dio susreta, imao nekoliko sjajnih prilika, no bodove je osvojio ‘Kraljevski klub’ i to više sretno nego spretno. Jedini pogodak vidjeli smo u 35. minuti kada je Kroos pucao po golu, Thiago Silva je blokirao loptu koja se odbila do Nacha koji je iz kosa iznenadio neopreznog Trappa. PSG je najbolju priliku imao u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada se Cavani sam našao ispred Navasa no spetljao se. Francuzi su i dva puta uzdrmali okvir gola, Rabiot u 37. minuti, a Di Maria u 89. minuti. Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, dok je Mateo Kovačić odigrao posljednjih deset minuta.

U drugom dvoboju iz ove skupine Šahtar je u Lavovu deklasirao Malmo 4-0 i produžio nadu za plasman u drugi krug. Golove za ukrajinski sastav zabili su Oleksander Glatki (29), Darijo Srna (49-11m), Eduardo da Silva (55) i Alex Teixeira (74). Srna je odigrao cijeli susret, dok je Eduardo ušao u igru u 46. minuti.

Real Madrid ima deset bodova i dva kola prije kraja natjecanja po skupinama je osigurao prolaz u osminu finala. PSG je drugi sa sedam bodova, dok Malmo i Šahtar imaju po tri boda.

U skupini B pobjede su ostvarili Manchester United i PSV Eindhoven. ManU je teškom mukom pobijedio CSKA 1-0, dok je PSV bio bolji od Wolfsburga 2-0. Utakmicu na Old Traffordu odlučio je pogodak Waynea Rooneyja u 78. minuti. Bila je to prva pobjeda ‘Crvenih vragova’ protiv nekog od ruskih klubova na svom stadionu nakon tri remija. U drugom dvoboju PSV je stigao do pobjede golovima Locadie (56) i De Jonga (86).

Na vrhu ljestvice je Manchester United sa sedam bodova, Wolfsburg i PSV imaju po šest bodova, a CSKA je posljednji sa četiri boda.

U skupini C Benfica je pobijedila Galatasaray 2-1 i preuzela vodstvo na ljestvici. Golove za portugalski sastav zabili su Jonas (52) i Luisao (67), a za goste je pogodak postigao Podolski (58). Benfica je od 86. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Gaitan, no Galatasaray to nije iskoristio. U drugom dvoboju Astana i Atletico Madrid su pred 29,000 gledatelja odigrali bez pogodaka. Bila je to siromašna utakmica bez previše prilika nakon koje domaćin može biti mnogo zadovoljniji jer je osvojio svoj tek drugi bod u skupini.

Benfica vodi na ljestvici s devet bodova, Atletico ima sedam, Galatasaray četiri, a Astana je na začelju s dva boda.

U skupini D Manchester City je na gostovanju pobijedio Sevillu 3-1 i osigurao plasman u osminu finala. City je već nakon 11 minuta vodio 2-0 golovima Sterlinga (8) i Fernandinha (11). Sevilla je u 25. minuti smanjila golom Benoita Tremoulinasa, no deset minuta kasnije Wilfrijed Bony vraća goste do dva gola prednosti. U nastavku susreta nije bilo golova.

U drugom susretu Borussia Moenchengladbach i Juventus su odigrali 1-1. Domaćin je poveo u 18. minuti nakon pogreške Chiellinija. Juventusov stoper je odbio loptu ravno u noge Raffaelu koji je odlično uposlio Fabiana Johnsona, a ovaj lijepim udarcem svladao Buffona. Juventus je u samoj završnici uspio izjednačiti, a pogodak je postigao Stephan Lichtsteiner na asistenciju Pogbe. U 53. minuti Juve je ostao s igračem manje nakon što je Hernanes ‘pocrvenio’ zbog oštrog prekršaja. Nijemci su u nastavku susreta bili bliži drugom golu, u 89. minuti su uzdrmali i okvir gola, no rezultat se više nije mijenjao. Mario Mandžukić nije nastupio za torinsku ‘Staru damu’.

City vodi na ljestvici s devet bodova, Juve ima osam, Sevilla tri , a Borussija dva boda.