PSG MARŠIRA LIGOM Sedma uzastopna pobjeda Parižana, dva gola Ibrahimovića

EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Nogometaši PSG-a upisali su u subotu sedmu uzastopnu pobjedu u Ligue 1, svladavši Toulouse sa visokih 5:0. Goste je na Parku prinčeva ‘načeo’ Angel di Maria već u šestoj minuti. Do poluvremena je povisio Zlatan Ibrahimović (18′). U drugom smo poluvremenu vidjeli još tri pogotka – Lucasa Mouae u 66., ponovno Ibrahimovića u 75. te Ezequiela Lavezzija u 78. minuti.

Sa 69% lopte u svom posjedu Parižani su uputili 15 udaraca prema golu Alija Ahamade, a devet je otišlo u okvir gola. Toulouse je sedam puta pucao prema vratima Kevina Trappa, ali nije ubilježen niti jedan udarac u okvir gola.

Domaćini su otpuno nadigrali svoje protivnike. Imali su čak 736 dodavanja, od čega 93% točnih (Toulouse 325). PSG je i dalje prvi na ljestvici sa 35 bodova. U 13 utakmica upisali su 11 pobjeda i dva remija. Na drugm je mjestu Lyon sa utakmicom manje, ali i 13 bodova manje. Isti broj kao Lyon imaju i St. Etienne i Angers. Toulouse se nalazi na pretposljednjem, 19. mjestu sa devet bodova.

OZNAKE: Francuska, psg, ligue1