PRVI PORAZ U KVALIFIKACIJAMA ‘Mini-vatreni’ u posljednjoj minuti pogodili vratnicu i gredu

Goran Kovacic/PIXSELL

Mladi hrvatski reprezentativci poraženi su u utorak od Španjolske na riječkoj Rujevici u sklopu šestog kola kvalifikacija za EURO. Španjolska je bila bolja sa 3:2, a naši su reprezentativci od 18. minute igrali s igračem manje.

Poveli su Španjolci upravo u toj 18. minuti, preko Deulofeua iz jedanaesterca, nakon što je Denis Kolinger srušio Williamsa, zbog čega je i dobio crveni karton. Španjolci su potom postigli još dva pogotka – precizni su bili Asensio u 41. minuti te ponovno Dezloufeo u 54. minuti. Pogodak za 3:0 ide na dušu vrataru Livakoviću, koji je loptu jednostavno dodao španjolskom napadaču.

Ipak, do kraja utakmice Hrvatska se budi i vraća. Prvo je u 64. minuti Mario Pašalić smanjio na 3:1. U 80. minuti španjolski branič Mere u šesnaestercu je srušio Frana Tudora te dobio crveni karton. S bijele točke precizan je bio Josip Radošević. Mogla je Hrvatska i do boda, ali u posljednjim sekundama susreta ‘umiješale’ su se vratnica i greda, koju su u 92. minuti pogodili Mateo Kovačić, odnosno Alen Halilović.

Do ove utakmice Hrvatska je bila neporažena iz četiri utakmice, i to bez primljenog pogotka.

Španjolska je preuzela vodstvo na ljestvici s 13 bodova, Hrvatska ima 12, Švedska 10, Gruzija 6, Estonija 4, a San Marino 4 boda. Sljedeću utakmicu Hrvatska U-21 igra 24. ožujka u gostima kod Španjolske.