PRVAK ‘RAZBIO’ CITY Hat-trick Jamieja Vardyja u velikom slavlju Leicestera

Michael Regan/Getty Images

Aktualni engleski prvak Leicester u posljednjoj subotnjoj utakmici 15. kola Premierlige ‘razbio’ je Manchester City sa 4:2 i skočio na 14. mjesto ljestvice.

Leicester je sjajno otvorio utakmicu, u prvih pet minuta ‘Građanima’ su zabili čak dva gola. U trećoj minuti Brava je matirao jamie Vardy, a dvije minute kasnije povisio je Andy King. Islam Slimani bio je asistent kod oba pogotka. Kada se očekivalo da se City ‘trgne’, Leicester je u 20. minuti zabio još jedan pogodak. Na odlično dodavanje Mahreza, Vardy ponovno pogađa.

Tri pogotka vidjeli smo i u drugom poluvremenu. Jamie Vardy postigao je hat-trick u 78. minuti – nakon velike pogreške Stonesa. Iako je lopta izbijena sa gol-linije, sudac je pokazao na centar, a snimke potvrdile da je lopta prešla crtu. Aleksandar Kolarov smanjuje u 82. minuti lijepim pogotkom iz slobodnog udarca, a konačnih 4:2 postavio je Nolito u 90. minuti na asistenciju Kolarova.

City je ostao na četvrtom mjestu sa 30 bodova, četiri manje od vodećih Arsenala i Chelsea, a Leicester je 14. sa 16 bodova.