PRVA HNL: Split već 16 kola bez pobjede

Split, 26.08.2016 - Utakmica 7. kola Prve HNL Split - Inter.
foto HINA/ Mario STRMOTIÆ/ ik

Prvi dvoboj 7. kola Prve HNL između Splita i zaprešićkog Intera završio je bez pobjednika 0-0.

I jedna i druga momčad imale su svojih prilika, a više ih je bilo u prvom poluvremenu, no Ćović na vratima Intera i Splitov vratar Duka uspjeli su zaustaviti sve pokušaje te sačuvati svoju mrežu.

Split je od 80. minute igrao s igračem manje, nakon što je Kristijan Jakić zbog namjernog igranja rukom u kaznenom prostoru Intera zaradio drugi žuti karton. No, u tako kratkom vremenu Zaprešićani nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost.

Split je tako već 16 utakmica zaredom u Prvoj HNL ostao bez pobjede, a ‘crveni’ 15. put u posljednjih 16 nastupa nisu uspjeli postići pogodak. Jedina utakmica u kojoj im je to uspjelo, bio je dvoboj protiv Cibalije u 5. kolu, kad su u Parku mladeži propustili vodstvo od 2-0 i na kraju osvojili samo bod (2-2).

Split je posljednju prvenstvenu pobjedu ostvario 12. ožujka ove godine, kad su Splićani u 27. kolu prošlosezonskog izdanja Prve HNL svladali Slaven Belupo (1-0) u Koprivnici.

Bio je ovo 12. prvenstveni dvoboj Splita i Intera, a Zaprešićani još nijednom nisu uspjeli pobijediti ‘crvene’. Split je slavio pet puta, a po sedmi put su odigrali neodlučeno. Inter je u prvih sedam kola osvojio šest bodova i ostao je na 6. mjestu na ljestvici, dok je Split s četiri boda preskočio Cibaliju i zasjeo na sedmo mjesto. U vodstvu su sa po 16 bodova iz šest utakmica Rijeka i Dinamo.

Utakmicu pred oko 150 gledatelja na Parku mladeži sudio je Ante Vučemilović-Šimunović iz Osijeka.