PRVA HNL: Rijeka – Hajduk 2:1

Rijeka, 5. studenog 2016. - U derbi-utakmici 15. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke svladali Hajduk s 2-1 (0-0) i poveæali svoju prednost na ljestvici. foto HINA / Miljenko KLEPAC / mm

U derbi-utakmici 15. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke svladali Hajduka s 2-1 (0-0) i povećali svoju prednost na ljestvici.

“Jadranski derbi” odigran je po teškim uvjetima, jakoj kiši i vjetru, a Riječani su do pobjede došli preokretom, s dva pogotka junaka susreta i bivšega igrača Hajduka Josipa Eleza. U prvom dijelu Riječani su bili bolji,  najveću priliku propustio je Franko Andrijašević koji je u 23. minuti pogodio gredu, no u drugom dijelu se igrao puno bolji nogomet. Poveo je Hajduk u 60. minuti kada je Ćosić napucao loptu iz svog kaznenog prostora, a Marko Futacs je bio brži od Eleza, sjurio se prema golu i iskosa pogodio mrežu. U 66. minuti Rijeka je izjednačila nakon duge akcije, lopta je došla do Josipa Eleza, čiji udarac s 18 metara pogađa Lorenca Šimića i odsjeda u Kalinićevoj mreži. U 72. minuti Kalinić brani opasan udarac Vešovića, a tri minute kasnije Rijeka je povela. Ubačaj Ristoskog s desne strane junak dvoboja Elez je glavom posve neometan s devet metara sproveo u mrežu. U 79. minuti Hajduk je mogao do poravnanja, ali je snažan udarac Ohandze obranio vratar domaćih Prskalo.

Rijeka vodi s 41 bodom, Dinamo ima 32 i utakmicu manje, dok je Hajduk ostao treći s 28 bodova.

Pred 4.000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Mlakar iz Zagreba.

Strijelci: 0-1 Futacs (60), 1-1 Elez (66), 2-1 Elez (75)

OZNAKE: Rijeka, HNL, Hajduk