Prva HNL: Futacs pogodio za pobjedu Hajduka

Split, 30.10.2016 - U pretposljednjoj utakmici 14. kola Prve HNL nogometaši Hajduka nakon prvog poluvremena na stadionu Poljud vode protiv Osijeka s 1-0.
foto HINA/ Mario STRMOTIÆ/ ua

– Nogometaši Hajduka svladali su Osijek s 1-0 (1-0) u pretposljednjoj utakmici 14. kola Prve HNL odigranoj u nedjelju u Splitu, čime su preskočili Osječane i zasjeli na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je u 16. minuti Mađar Marko Futacs koji je odlično reagirao na ubačaj s desne strane i s desetak metara prebacio osječkog vratara Mikulića. Imali su Hajdukovi nogometaši još pregršt prilika za povećanje vodstva, ali nijednu od njih nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

U 66. minuti dvoboja Hajdukovi navijači su na sjevernoj tribini upalili baklje te tim činom proslavili 66. rođendan Torcide, a zbog nakupljenog dima utakmica je bila prekinuta na nekoliko minuta.

Pred oko 15.000 gledatelja na stadionu Poljud utakmicu je sudio Marin Vidulin iz Kanfanara.

STRIJELAC: 1-0 Futacs (16)