PROLAZ U ČETVRTFINALE: Bayern teško protiv Darmstadta, Werderu golijada

epa05070422 Bremen's Janek Sternberg (2-L) jubilates with team mates after scoring the 1-1 goal during the German DFB Cup round of 16 soccer match between Borussia Moenchengladbach and Werder Bremen at Borussia-Park in Moenchengladbach, Germany, 15 December 2015.

(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: The DFB prohibits the utilisation and publication of sequential pictures on the internet and other online media during the match (including half-time). ATTENTION: BLOCKING PERIOD! The DFB permits the further utilisation and publication of the pictures for mobile services (especially MMS) and for DVB-H and DMB only after the end of the match.)  EPA/ROLAND WEIHRAUCH

Nogometaši Bayerna izborili su plasman u četvrtfinale njemačkog Kupa nakon što su na Allianz Areni pobijedili Darmstadt 1-0.

Pogodak odluke zabio je Xabi Alonso u 40. minuti sjajnim pogotkom sa 20-tak metara.
Prolaz u četvrtfinale izborili su i Bayer Leverkusen, Werder i drugoligaš  Heidenheim. Bayer je očekivano odradio posao protiv četvrtoligaša Unterhachinga pobijedivši 3-1. Domaćin je poveo golom Maxa Bauera u 27. minuti, no ‘apotekari’ su okrenuli rezultat s tri gola. Strijelci su bili Hernandez (31), Kiesling (55) i Bellarabi (83). Tin Jedvaj nije konkurirao za sastav Bayera, dok je Dario Krešić utakmicu pratio s klupe za pručuve.
U ‘ljepotici večeri’ Werder je na gostovanju pobijedio Borussiju Moenchengladbach 4-3. Domaćin je poveo 1-0, potom je Werder okrenuo rezultat s dva gola, Borussija je sredinom drugog dijela izjednačila na 2-2, no tada je Werder zabio nova dva gola. Domaći sastav je do kraja susreta uspio tek ublažiti poraz. Strijelci za Werder bili su Sternberg (51), Vestergaard (58), Pizarro (75) i Ujah (78), dok su golove za Borussiju postigli Stindl (32) i Hrgota (73, 90+3).