PRIMRA Pobjeda Barcelone, pogodak Messija u 500. nastupu, poraz Gijona, slavio i Atletico

EPA/Marta Perez

U susretu 17. kola španjolske Primere Barcelona je slavila protiv Betisa sa 4:0. Dva je pogotka postigao Luis Suarez, jednog je dodao Leo Messi, a Westermann je postigao autogol. Brazilac Neymar je u 30. minuti promašio penal, ali se kasnije iskupio sa dvije asistencije. Leo Messi je večeras upisao 500. nastup u dresu Barcelone.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Barcelonu, uputio jedan udarac prema golu Betisa, oduzeo tri lopte, uz 57 dodavanja (91% točnih). Također, upisao je i jedno ključno dodavanje, te šest dugih lopti (sve točne). Od šest duela u kojima je sudjelovao, osvojio ih je tri.

U ostalim utakmicama je Atletico Madrid slavio protiv Rayo Vallecana sa 2:0. Pogotke su postigli Angle Correa u 88. i Antoine Griezmann u 90. minuti susreta. Sevilla je svladala Espanyol s istim rezltatom, a pogotke su postigli Ciro Immobile u 16. i Ever Banega u 41. minuti.

Sporting Gijon je izgubio od Eibara sa 2:0. Pogotke su postigli Keko u 55. i Borja u 62. minuti. Alen Halilović odigrao je cijelu utakmicu za Sporting. Athletic Bilbao je pobijedio Celtu sa 1: pogotkom Raul Garcije u 71. minuti, a Getafe i Deportivo su odigrali bez golova.

U posljednjoj utakmici večeri Las Palmas je pobijedio Granadu sa 4:1. Pogotke za Las Palmas postigli su Tana (32′), Sergio Araujo (50′), Jonathan Viera (80’pen) te David Lomban (90’+2-ag). Za Granadu je pogodio Penaranda u 56. minuti.