PRIMERA Suarez u 90. minuti spasio bod Barcelone protiv Betisa

epa05758711 Alex Alegria (C) of Real Betis in action against FC Barcelona players Arda Turan (R) and Neymar (L) during the Spanish Primera Division soccer match between Real Betis and FC Barcelona at the Benito Villamarin stadium in Seville, Spain, 29 January 2017.  EPA/JULIO MUNOZ

Nogometaši Barcelone spasili su se u nedjelju poraza na gostovanju kod Betisa u 90. minuti susreta 20. kola Primere. Betis je zasluženo poveo u 75. minuti preko Alexa Alegrije, nakon što su domaći nogometaši pogodili i vratnicu i stativu, te imali nekoliko izglednih prilika.

Barcelona je nakon primljenog pogotka krenula žustrije, a Suarez je u 90. minuti iskoristio sjajno dodavanje Lea Messija za bod. Suci nešto nisu priznali pogodak Barcelone, navodeći da lopta nije cijelim obujmom prešla gol crtu. Usporene snimke sporne situacije možda pokazuju i drugačije.

Koliko su opasni bili nogometaši Betisa govori i statistika – čak su 17 puta pucali prema golu ter Stegena, koji je danas bio jedan od boljih na terenu i upisao šest obrana. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijelu uatkmicu za Barcelonu.

Katalonci su privremeno došli na drugo mjesto Primere sa 42 boda, jednim manje od vodećeg Reala, koji ima čak dvije utakmice manje. Barcelona se sada izjednačila sa Sevillom, koja svoju utakmicu 20. kola igra s Espanyolom od 16:15 sati. Betis je na 13. mjestu Primere sa 23 boda.