PRIMERA Pogodak Čopa u porazu Gijona, Real remizirao s Villarealom

EPA/ALBERTO MORANTE

U uvodne dvije utakmice petog kola španjolske Primere u srijedu, Real Madrid na domaćem je terenu remizirao s Villarealom, a Sporting Gijon poražen je u gostima kod Celte Vigo.

Bruno Soriano doveo je Villareal u vodstvo s bijele točke u 45. minuti, nakon igranja rukom kapetana Reala Sergija Ramosa. Izjednačio je upravo Ramos u 48. minuti susreta nakon asistencije Jamesa Rodrigueza. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao. Hrvatski reprezentativac Mateo KOvačić odigrao je svih 90 minuta za Real, dok Luka MOdrić nije nastupio. Real nakon večerašnje utakmice više nije stopostotan, ali je i dalje vodeći sa 13 bodova, dva više od druge Seville. Villareal je šesti sa 9 bodova.

U drugoj utakmici Celta je slavila protiv Sportinga sa 2:1. Domaćini su u vodstvo došli u 66. minuri pogotkom Huga Malla. Izjednačio je naš Duje čop u 80. minuti sa bijele točke, a konačnih 2:1 postavio je Iago Aspas sedam minuta kasnije, također s bijele točke. Celta je s današnjom pobjedom došla do ukupno četiri boda iz pet utakmica i nalazi se na 16. mjestu. Sportingu je ovo drugi poraz, te su na 10. mjestu sa 7 bodova.