PRIMERA Pobjeda Barcelone, ali briga zbog Messija – Argentinac ‘out’ osam tjedana?

EPA/ALEJANDRO GARCIA

Barcelona je u prvoj subotnjoj utakmici Primere svladala Las Palmas na Nou Campu sa 2:1. Susret su obilježili Luis Suarez koji je zabio oba pogotka za katalonsku momčad, Neymarov promašeni penal te ozljeda Lea Messija već u desetoj minuti susreta.

Start Pabla Bigasa na Messiju nije izgledao oštro, a nakon što je Argentinac primio liječničku pomoć, pokušao je nastaviti susret. Ipak, nakon nekoliko minuta zatražio je izmjenu te krenuo prema bolnici. Zamijenio ga je Munir.

Nakon pregleda u bolnici, Messi se vratio na Nou Camp do kraja utakmice. Barcelona nije odmah objavila o kakvoj se ozljedi radi, niti koliko dugo čarobnog Argentinca neće biti na travnjaku, ali katalonski mediji javljaju kako bi Messi mogao biti ‘out’ i do dva mjeseca, što bi značilo da će se vratiti na vrijeme za El Clasico 21. studenog.

Barcastuff je na Twitteru objavila kako je službeno da je Messi zaradio ozljedu ligamenata koljena, te kako ga na terenu neće biti od sedam do osam tjedana.

Suarez je Barcelonu doveo u prednost u 25. minuti na dodavanje Sergi Roberta, a povisio na 2:0 u 54. na asistenciju Munira. Barcelona je mogla utakmicu riješiti u 66. minuti, kada je Neymar pucao sa bijele točke zbog igranja rukom u šesnaestercu. Ipak, umjesto u gol, Neymar loptu šalje visoko na tribine.

Umjesto sigurnosti, Barcelona je stvari uspjela maksimalno zakomplicirati do kraja utakmice. Viera je smanjio u 88. minuti nakon velike pogreške Mascherana, a Las Palmas je nastavio napadati do posljednjeg sučevog zvižduka. Ipak, katalonska je momčad izdržala do kraja. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za aktualnog španjolskog prvaka.

Ovom pobjedom, barem na nekoliko sati, preuzela vodstvo na tablici sa 15 bodova. Utakmicu manje imaju Real Madrid, Celta i Villareal koji imaju po 13 bodova. Las Palmas se nalazi na 12. mjestu sa pet bodova iz šest utakmica.