Primera: Barcelona posrnula u Sevilli

epa04961756 FC Barcelona's players Croatian Ivan Rakitic (L), Uruguayan Luis Suarez (C), and Brazilian Neymar Jr. (R) react after the opening goal of Sevilla CF during the Spanish Liga Primera Division soccer match played at Sanchez Pizjuan stadium, in Sevilla, southern Spain, 03 October 2015.  EPA/JOSE MANUEL VIDAL

Nogometaši Seville svladali su na svom stadionu Sanchez Pizjuan aktualnog europskog i španjolskog prvaka Barcelonu s 2-1 (0-0) u utakmici 7. kola prvenstva Španjolske.

Andalužani su poveli u 52. minuti nakon odličnog prodora Gameira po desnoj strani i ubacivanja na drugu vratnicu, gdje je na loptu natrčao Danac Krohn-Dehli i pogodio nebranjenu mrežu. Već šest minuta poslije domaćini su udvostručili prednost. Strijelac prvog pogotka ubacio je loptu pred vrata Barcelone, gdje se odlično ubacio Iborra i glavom svladao Claudija Brava.

Barcelona je u posljednjih pola sata utakmice napravila snažan pritisak na Sevillina vrata, ali su pokušaji Katalonaca, prvenstveno Brazilca Neymara, završavali odličnim obranama domaćeg čuvara mreže Sergija Rica ili pogođenim vratnicama. Jedini pogodak gosti su postigli u 74. minuti iz kaznenog udarca, dosuđenog zbog Tremoulinasovog igranja rukom. Precizan je bio Neymar.
Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić imao je nekoliko zapaženih dodavanja, ali njegovi suigrači nisu uspjeli svladati odličnog Sergija Rica. U 89. minuti Rakitić je pokušao postići izjednačujući pogodak, ali je njegov udarac s 15-ak metara završio u domaćem bloku, a isto se ponovilo i dvije minute poslije, kad je bivši kapetan Seville pusao s 20-ak metara.
Barceloni je to drugi poraz u novoj sezoni, nakon što su Katalonci u 5. kolu poraženi s 4-1 kod Celte Vigo. Ujedno, to je i prva pobjeda Unaija Emeryja nad Barcelonom otkako vodi Sevillu, a ovo mu je bila 20. utakmica protiv Katalonaca.
Barcelona je s 15 bodova na 3. mjestu španjolske Primere s bodom zaostatka za vodećim Villarrealom koji ima utakmicu manje. Sevilla je drugom pobjedom u sezoni skočila na 10. mjesto s 8 bodova.
U subotu su na rasporedu još četiri utakmice 7. kola španjolskog prvenstva, a sastaju se: Granada – Deportivo (18.15 sati), Espanyol – Sporting Gijon (20.30), Las Palmas – Eibar (22.00) i Malaga – Real Sociedad (22.00).