EPA/QUIQUE GARCIA

U susretu 11. kola španjolske Primere Barcelona je na svom travnjaku u nedjelju sa 3:0 slavila protiv Villareala. Dva pogotka posttiago je Neymar (60′, 85′), a jednog Luis Suarez iz jedanaesterca u 70. minuti susreta.

Pred nešto više od 74 tisuće gledatelja Barcelona je čak 20 puta pucala prema golu Areole, devet puta u okvir gola. Šest je puta Areola sjajno obranio udarce Barceloninih igrača. S druge strane, Villareal je pet puta pucao prema vratima Claudia Brava, dva puta u okvir.

Pogledajte fantastičan pogodak Neymara za 3:0.

Neymar je sa današnja dva gola preuzeo vrh liste strijelaca Primere, sa 11 postignutih golova. Drugi je Suarez sa devet. Slijede Agirretxe iz Real Sociedada, Javi Guerra iz Rayo Vallecana te Cristiano Ronaldo.

U prvoj utakmici dana Athletic Bilbao je kod kuće svladao Espanyol sa 2:1. Domaćini su poveli preko Inaki Williamsa već u osmoj minuti. Izjednačuje Hernan Perez u 51., a pobjedu Athleticu donosi Raul Garcia u 64. minuti susreta.

Danas još igraju Atletico Madrid i Sporting Gijon (18:15) te Sevilla i Real Madrid (20:30).