PREMIERSHIP Prvi poraz Kloppa, Arsenal i Tottenham remizirali

EPA/PETER POWELL

Jürgen Klopp doživio je prvi poraz na klupi Liverpoola. U utakmici 12. kola Premierlige na Anfieldu pred 44 tisuće navijača Liverpool je sa 2:1 izgubio od Crystal Palacea.

Poveli su gosti u 21. minuti preko Yannicka Bolasiea, a Coutinho izjednačuje tri minute prije odmora. Konačan rezultat postavio je Scott Dann osam minuta prije kraja susreta. Zanimljivo, Dann je rođen u Liverpoolu i poznat je kao veliki navijač ‘Redsa’.

Na strani Liverpoola bilo je sve – od posjeda lopte (63%), prilika, udaraca prema golu (22:9). Četiri su puta obje ekipe pucale u okvir suparničkog gola, ali Palace je bio uspješniji.

Dejan Lovren u igru je ušao u 40. minuti nakon ozljede Mamadoua Sakha. Za 50 minuta na terenu Lovren je oduzeo dvije lopte, imao jedan blok, osvojio je pet duela, imao 11 dodavanja, te dva puta ‘tukao’ prema golu Palacea.

U drugoj utakmici Arsenal i Tottenham odigrali su 1:1. Totenham je poveo na Emiratesu u 32. minuti preko Harryja Kanea, a ‘Topnici’ su do boda došli u 77. preko Kierana Gibbsa.