PREMIERLIGA Veliki preokret Bournemoutha za slavlje nad Liverpoolom

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Liverpoola propustili su u nedjelju vratiti se na drugo mjesto Premierlige. U susretu 14. kola poraženi su kod Bournemoutha sa 4:3.

Od samog početka utakmice ‘Redsi’ su preuzeli inicijativu i u samo dvije minute domaćinima zabili dva gola. U 20. je strijelac bio Mane, a u 22. Origi. U drugom poluvremenu Bournemouth je smanjio na 2:1 preko Wilsona, koji je u 56. minuti pogodio sa bijele točke. Emre Can ponovno dovodi Liverpool na dva gola prednosti, dodavanje Manea u pogodak je pretvorio u 64. minuti.

Ipak, do kraja utakmice domaćini uspijevaju doći do velikog preokreta – prvo je smanjio Fraser u 76., poravnao Cook u 79, a tri boda Bournemouthu donio Ake u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Liverpool, koji je ostao na trećem mjestu Premierlige sa 30 bodova. Jedan više ima drugi Arsenal, a četiri više vodeći Chelsea. Bournemouth je deseti sa 18 bodova.