PREMIERLIGA Tottenham slavio protiv Uniteda, Liverpool uvjerljiv protiv Stokea

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Tottenhama uvjerljivo su u nedjelju slavili protiv Manchester Uniteda. Na svom su White Hart Laneu sa 3:0 ‘ispratili’ United, čiji je autobus zapeo u londonskom prometu, te zakasnio na utakmicu, koja je počela s pola sata zakašnjenja.

Poveo je Tottenham u 70. minuti preko Allija, povisio je Alderweireld četiri minute kasnije, a konačnih 3:0 postavio je Lamela u 76. minuti. Tottenham je tako smanjio zaostatak za vodećim Leicesterom na sedam bodova. United je ostao peti sa 53 boda, jednim više od šestog West Hama.

Liverpool je slavio protiv Stokea sa 4:1. Više od 46 tisuća navijača na Anfieldu je gledalo pobjedu svojih miljenika, koji su poveli već u osmoj minuti preko Alberta Morena. Izjednačio je Bojan Krkić u 22. minuti, a ‘Redsi’ ponovno dolaze u vodstvo preko Sturridgea u 32. minuti.

U drugom poluvremenu još je dva pogotka dodao Divock Origi u 50. i 65. minuti. Dejan Lovren pobjedu Liverpoola odgledao je s klupe za pričuve. Liverpool je sada osmi sa 48 bodova, jednim više od današnjeg protivnika Stokea.