PREMIERLIGA Slavlje oba Manchestera, Chelseajeva treća pobjeda u sezoni, Bilić ponovno treći

EPA/PETER POWELL

Nakon otvaranja subotnjeg devetog kola engleske Premierlige između Tottenhama i Liverpoola, i debitantskog nastupa na klupi ‘Redsa’ Jürgena Kloppa, koji je završio bez pogodaka, ostale su momčadi bile raspoloženije.

Manchester City je s čak 5:1 pobijedio Bournemouth – Raheem Sterling imao je svoju večer, postigavši tri pogotka (7′, 29′, 45′), a dva je postigao Wilfried Bony (11′ i 89′). Počasni pogodak za goste postigao je Glenn Murray u 22. minuti susreta.

WBA je s 1:0 svladao Sunderland, i to pogotkom Saida Berahina u 54. minuti. Southampton i Leicester odigrali su 2:2, a Leicester je u posljednjim minutama izvukao bod. Domaćini su poveli sa 2:0 preko Jose Fontea u 21. te Virgila van Dijka u 37. minuti. U drugom su se poluvremenu nogometaši Leicestera ‘probudili’ te preko Jamie Vardyja u 66. i 92. minuti došli do vrijednog boda. Hrvatski reperezentativac Andrej Kramarić nije bio ni na klupi.

Manchester United sa 3:0 je svladao Everton, goste su ‘razbili’ u samo četiri minute – prvo je u 18. minuti pogodio Morgan Schneiderlin, a na 2:0 povidio je Ander Herrera. Konačni rezultat postavio je Wayne Rooney u 62. minuti na dodavanje Herrere.

Chelsea je upisao treću ovosezonsku pobjedu – sa 2:0 slavili su nad Aston Villom. Diego Costa ‘Bluese’ je doveo u vodstvo u 34. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Alan Hutton autogolom.

West Ham Slavena Bilića novom je pobjedom ponovno došao do trećeg mjesta – sa 3:1 u gostima su ‘čekićari’ u subotu slavili kod Crystal Palacea. Carl Jenkinson je West Ham doveo u vodstvo u 22. minuti, a samo tri minute kasnije Yohan Cabaye izjednačuje. Palace je potom u 44. minuti ostao s igračem manje, nakon što je drugi žuti dobio Dwight Gayle. Do kraja susreta pobjedu Bilićevoj momčadi donose Manuel Lanzini u 88. te Dimitri Payet u petoj minuti sudačke nadoknade. Nikica Jelavić u igru je ušao u 85. minuti.