PREMIERLIGA Šestica Liverpoola za preuzimanje vrha tablice

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Liverpoola u nedjelju su furiozno preuzeli čelnu poziciju Premierlige. Na svom su Anfieldu sa čak 6:1 slavili protiv Watforda.

Dva je gola postigao Sadio Mane, a po jedan su dodali Philippe Coutinho, Emre Can, Roberto Firmino i Georginio Wijnaldum. Jedini strijelac za Watford bio je Daryl Janmaat.

‘Redsi’ su čak 28 puta pucali prema vratima Watforda, od čega je 17 udaraca išlo u okvir gola. Uz šest primljenih pogodaka, vratar Pantilimon, koji je u 33. miuti zamijenio ozlijeđenog Gomesa, upisao je i 11 obrana. S druge strane, Watford je Kariusu prijetio 11 puta, od čega je osam udaraca išlo u okvir vrata.

Momčad Jürgena Kloppa tako je danas prihvatila ponuđenu priliku da preuzme vodstvo, nakon što je Arsenal danas remizirao s Tottenhamom, a Manchester City jučer s Middlesbroughom. Sada su vodeća momčad lige sa 26 bodova, jednim više od Chelseaja, te dva više od Arsenala i Manchester Cityja.

U drugom susretu koji je počeo u 15:15 sati, Hull je svladao Southampton sa 2:1 kod kuće. Domaćini su kreirali preokret, jer je već u šestoj minuti Southampton poveo sa bijele točke, a strijelac je bio Charlie Austin. U 61. minuti Robert Snodgrass izjednačuje, a samo dvije minute kasnije sva tri boda Hullu donosi Michael Dawson.