PREMIERLIGA Novi poraz Bilića, uvjerljivi City, Arsenal i Leicester

EPA/PETER POWELL

Momčad Slavena Bilića doživjela je i četvrti poraz u pet kola engleskog Premiershipa. West Ham je u gostima kod West Bromwich Albiona izgunio sa 4:2 i pao na 17 mjesto na ljestvici.

Ovoga puta ‘Čekićari’ nisu prokockali dva gola prednosti, već su do 56. minute gubili sa 0:4. U osmoj minuti WBA je doveo u prednost Chadli sa bijele točke. Povisili su Rondon u 37., McClean u 44. i Chadli u 56. minuti. West Ham je do kraja utakmice uspio tek smanjiti – pogodili su Michail Antonio u 61. i Manuel Lanzini u 65. minuti sa bijele točke.

Manchester City je nastavio uvjerljive nastupe – sa 4:0 su u subotu svladali Bournemouth – strijelci su bili de Bruyne u 15., Iheanacho u 48., Sterling u 48. i Gundogan u 66. minuti utakmice. Nolito je u 86. minuti dobio izravni crveni karton pa su ‘Građani’ kraj utakmice dočekali s desetoricom.

Arsenal je s 4:1 bio bolji u gostima kod Hulla. Poveli su preko Alexisa Sancheza u 17. minuti. Čileanac je mogao i povećati vodtsvo u 41. minuti, ali nije bio precizan s bijele točke. Zbog igranja rukom u akciji koja je prethodila jedanaesterxu, Livermore je dobio crveni karton. Ipak, u nastavku utakmice Arsenal je s igračem više postigao hoš tri gola – Walcott je pogodio u 55., Sanchez u 83, te Xhaka u 92. minuti.

Aktualni prvak Leicester svladao je na domaćem terenu Burnley sa 3:0. Dva pogotka postigao je Islam Slimani u 45. i 48. minuti susreta, a konačnih 3:0 postavio je Ben Mee autogolom u 78. minuti.