PREMIERLIGA Neslavan povratak Mourinha na Stamford Bridge – Chelsea ‘razbio’ United

EPA/WILL OLIVER

Deset mjeseci nakon što je dobio otkaz u Chelseaju, Jose Mourinho vratio se na Stamford Bridge kao trener Manchester Uniteda. Ali, nije se najbolje proveo, jer su ‘Bluesi’ razvili ‘Crvene vragove’ i slavili sa 4:0.

U vodstvo su došli već nakon tridesetak sekundi, nakon velike pogreške obrane Uniteda i nepotrebnog istrčavanja Davida de Gee. Pedro je lijepo pretrčao i nadmudrio Blinda i pogodio praznu mrežu za veliku erupciju veselja na stadionu. Prekrasnim volejem nakon kornera Gary Cahill povisuje na 2:0 u 21. minuti susreta.

Na početku drugog poluvremena Mourinho je pokušao doći do preokreta poslavši u igru Juana Matu umjesto Fellainija, ali pogodak je ponovno postigao Chelsea. Na asistenciju Nemanje Matića pogodio je Eden Hazard u 62. minuti. Osam minuta kasnije N’Golo Kante pogađa za konačni rezultat nakon sjajnog solo prodora.

United je 16 puta ‘tukao’ prema golu domaćina, a pet je udaraca išlo u okvir gola Courtoisa, koji je skupio isto toliko obrana. S druge strane, de Gea je skupio dviije obrane. ‘Bluesi’ su 14 puta pucali prema golu Uniteda, od čega je šest udaraca išlo u okvir gola.

U redovima Chelsea sjajne partije priredili su Pedro, Kante, Cahill, Azpilicueta, pa i Curtois. Ovom pobjedom momčad Antonija Contea stigla je do četvrtog mjesta sa 19 bodova, koliko ima i peti Tottenham. Vodeća trojka – Manchester City, Arsenal i Liverpool – Chelseaju ‘bježe’ svega jedan bod. United je ostao na sedmom mjestu sa 14 osvojenih bodova u 9 kola.