PREMIERLIGA Luda utakmica Chelsea i Evertona, pobjeda Cityja, Jelavić strijelac u porazu West Hama

EPA/PETER POWELL

Chelsea je na svom terenu u posljednjim sekundama ‘išupao’ bod protiv Evertona, dok je West Ham, uz pogodak Nikice Jelavića, poražen kod Newcastlea. City je uvjerljivo slavio protiv Crystal Palacea, a pobjede su u subotnjim dvobojima Premierlige upisali i nogometaši Tottengama, Bournemoutha i Manchester Cityja.

U prvoj utakmici dana Tottenham je s 4:1 slavio protiv Sunderlanda na White Hart Laneu. Gosti su došli u vodstvo u 40. minuti preko van Aanholta, ali zatim Tottenham radi preokret – dva pogotka postigao je Christian Eriksen (42′, 67′), te po jedan Dembele (59′) i Harry Kane (79′).

Bournemouth je na domaćem terenu pobijedio Norwich sa 3:0. Pogotke su postigli Dan Gosling u 10., Charlie Daniels u 54. sa bijele točke te Benik Afobe u 75. minuti.

Ludu utakmicu na Stamford Bridgeu odigrali su Chelsea i Everton, u kojoj smo vidjeli šest golova. Everton je na početku drugog poluvremena poveo sa 2:0 – autogolom Johna Terryja (50′) i golom Mirallasa (56′). Ipak, Chelsea se u samo dvije minute vratio – prvo je smanjio Diego Costa (64′), a ona izjednačio Cesc Fabregas (66′). Everton još jednom dolazi u vodstvo u 90. minuti preko Morija, ali bod ‘Bluesima’ donosi John Terry u osmoj minuti sudačke nadoknade.

Southampton je sa dva pogotka Ward-Prowsea i jednim Dušana Tadića slavio protiv WBA, a Manchester City je upisao pobjedu od 4:0 nad Crystal Palaceom. Pogotke su postigli Delph (22′), dva Sergio Aguero (41′, 68′), te jedan David Silva (84′).

West Ham Slavena Bilića poražen je u gostima kod Newcastlea sa 2:1. U prvih 15 minuta domaćini su poveli sa 2:0, strijelci su bili Perez u 6. i Wijnaldum u 15. minuti. Do kraja susreta tek je Nikica Jelavić uspio ublažiti poraz u 49. minuti.