PREMIERLIGA Liverpool se vraća u Ligu prvaka, Arsenal ostao bez nje prvi put nakon 19 godina

epa05964205 Liverpool's Phillppe Coutinho (R) celebrates with team mate Daniel Sturridge (C) after scoring the 2-0 lead during the English Premier league soccer match between West Ham United and Liverpool FC at the London Stadium in London, Britain, 14 May 2017.  EPA/SEAN DEMPSEY EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Nogometaši Liverpoola sljedeće će sezone ponovno nastupati u Ligi prvaka, što su osigurali današnjom pobjedom protiv Middlesbrougha na Anfieldu, gdje su slavili sa 3:0. Mučili su se cijelo prvo poluvrijeme, a potom je u sudačkoj naoknadi Wijnaldum na asistenciju Firmina pogodio za 1:0. Coutinho je povisio na 2:0 u 51. minuti, a konačni rezultat postavio je Lallana u 56. minuti. Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Liverpool.

Po prvi puta nakon 19 godina Arsenal je ostao bez Lige prvaka. Iako su slavili protiv Evertona s 3:1, ostali su ‘kratki’ za jedan bod iza Liverpoola. Golove na današnjoj utakmici postigli su Bellerin, Sanchez i Ramsey, dok je koscielny već u 14. minuti dobio crveni karton. Jedini gol za Everton postigao je Lukaku iz penala.

U ostalim utakicama Chelsea je šampionsku sezonu zaključio pobjedom 5:1 nad Sunderlandom. Dva je gola postigao Batshuayi, a po jedan Willian, Hazard i Pedro. Tottenham je sa 7:1 ‘razbio’ Hull. Kane je postigao hat-trick, a u listu strijelaca upisali su se i Alli, Wanyama, Davies i Alderweireld. Leicester i Bournemouth odigrali su 1:1, United je s 2:0 bio bolji od Crystal Palacea, a Stoke je s 1:0 slavio protiv Southamptona.

Swansea je s 2:1 pobijedio WBA, dok je Manchester City s 5:0 slavio u gostima kod Watforda, uz dva pogotka Aguera i po jednim Kompanyja, Fernandinha i Gabriela Jesusa.