PREMIERLIGA Liverpool ispustio 2:0, nova ozljeda Dejana Lovrena

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Liverpoola u subotu su ispustili vodstvo protiv Sunderlanda od 2:0 i protiv pretposljednje momčadi Premierlige upisali samo bod. Menadžer Liverpoola Jürgen Klopp danas nije bio sa momčadi, zbog upale slijepog crijeva. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren započeo je utakmicu, ali je izašao već u 12. minuti zbog ozljede. Zamijenio ga je Kolo Toure.

Liverpool je poveo sa 2:0, prvo je nakon odličnog ubačaja Jamesa Milnera glavom u 59. minuti pogodio Roberto Firmino, a na njegovu asistenciju u 70. minuti prednost je povećao Adam Lallana. I kada se činilo da Liverpool juriša ka uvjerljivoj pobjedi, gosti su uzvratili. Prvo je smanjio Adam Johnson u 82. minuti, a bod Sunderlandu donosi Jermain Defoe u 89. minuti susreta.

Liverpool je prema golu Sunderlanda pucao 16 puta, a pet udaraca otišlo je u okvir vrata. Gosti su bili nešto manje opasniji – od 7 udaraca, 2 je išlo u okvir vrata Simona Mignoleta. Ipak, obje ekipe osvajaju po bod.

U ostalim utakmicama, Aston Villa je pogocima Lescotta u 45. i Agbonlahora u 51. minuti slavila protiv Norwicha. Everton je s 3:0 pobijedio Stoke. Sva tri pogotka pala su u prvom poluvremenu – Lukaku iz penala (11′), Coleman (28′) i Lennon (42′).

Tottenham je golom Trippiera u 64. minuti pobijedio Watford, Newcastle je svladao WBA pogotkom Aleksandra Mitrovića, dok su Swansea i Crystal Palace podijelili bodove – završilo je 1:1. Sigurdsson je pogodio za Swansea, a izjednačio je Dann.