PREMIERLIGA Koeman nadmudrio Bilića, Southampton minimalno slavio protiv West Hama

EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

U posljednjoj subotnjoj utakmici 25. kola engleske Premierlige, nogometaši Southamptona svladali su sa 1:0 West Ham Slavena Bilića.

Jedini pogodak postigao je Maya Yoshida već u devetoj minuti susreta. Iako je Southampton od 54. minute igrao s desetoricom, zbog crvenog kartona Wanyame, West Ham nije uspijevao doći do izjednačenja. Ronald Koeman taktički je odlično posložio ‘svece’, a Bilićevoj je momčadi nedostajalo malo više hrabrosti i odlučnosti. Od 18 udaraca koji su ‘čekićari’ uputili prema golu Forstera, samo su dva išla u okvir gola.

Dva su udarca u okvir imali i nogometaši Southamptona, koji su ukupno uputili osam udaraca prema golu West Hama. Southampton se nalazi na sedmoj poziciji Premiershipa sa 37 bodoiva, te sada imaju dva manje od šestog West Hama.

Sutra su na rasporedu još dvije utakmice – od 14:30 sastaju se Bournemouth i Arsenal, dok je od 17 sati na rasporedu veliki derbi Chelsea i Manchester Uniteda.