PREMIERLIGA Klopp i dalje bez pobjede, ‘Redsi’ remizirali i sa Southamptonom

EPA/PETER POWELL

Jürgen Klopp i dalje traži svoju prvu pobjedu na klupi Liverpoola. ‘Redsi’ su u nedjelju na Anfieldu odigrali 1:1 sa Southamptonom, što je treći remi Kloppa zaredom otkako je preuzeo klub.

Činilo se kako će momčad Liverpoola ipak doći do sva tri boda, nakon što je Christian Benteke postigao fantastičan pogodak glavom u 77. minuti nakon ubacivanja Jamesa Milnera. Klopp je proslavio energično, onako u svom stilu, ali slavlje mu je pokvario Sadio Mane, koji je izjednačio u 86. minuti.

Susret je završio loše za Manea, koji je u sudačkoj nadoknadi, u samo dvije minute uspio dobiti dva žuta kartona. Pokušavali su ‘Redsi’ cijelu utakmicu, a pogotovo u sudačkoj nadoknadi, ali ipak su se morali zadovoljiti bodom.

Klopp je, vidi se, postavio temelje načinu na koji želi da njegova ekipa igra, ali je pitanje da li igrači koje ima na raspolaganju mogu to pratiti. U tri utakmice, tri remija, dva postignuta i dva primljena pogotka. Liverpool je, ipak u kratkom periodu postao ekipa koju je teško pobijediti, imaju posjed lopte, dosta prilika, opasni su iz kontri, a obrana je čvrsta (Southampton je prema golu zapucao osam puta, od čega samo tri u okvir Mignoletovog gola).

S druge strane, čini se da Klopp na raspolaganju nema ofenzine igrače kakvi su mu potrebni. Napadač Daniel Sturridge je ozlijeđen, ali moguće je kako će Klopp u siječnju krenuti u shopping. Prije gostovanja kod Chelsea sljedećeg vikenda, Liverpool sredinom tjedna još mora odraditi kup utakmicu protiv Bournemoutha.

Ovim je rezultatom Southampton došao do osmog mjesta, a Liverpool je deveti. Obje ekipe imaju po 14 bodova iz deset susreta.