PREMIERLIGA Arsenal slavio u sudačkoj nadoknadi, novi ‘potop’ Leicestera

epa05688743 Arsenal's Alexis Sanchez skips through the West Brom mid-field during an English Premier League soccer match at the Emirates Stadium in London, Britain, 26 December 2016.  EPA/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' service. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Nogometaši Arsenala u nedjelju su slavili protiv Burnleyja pogotkom Alexisa Sancheza iz penala u osmoj minuti sudačke nadoknade. Arsenal je poveo u 59. minuti preko Mustafija, a šest minuta kasnije ostao s desetoricom – crveni karton dobio je Xhaka.

Burnley je u trećoj minuti sudačke nadoknade došao do izjednačenja – Gray je pogodio sa bijele točke, a potom je Sanchez ‘Topnicima’ donio važna tri boda s kojima je Arsenal došao na drugo mjesto, sa pet bodova zaostatka za liderom Chelseajom. ‘Bluesi0 danas igraju protiv Hulla.

U prvoj današnjoj utakmici Southampton je s 3:0 ‘potopio’ aktualnog prvaka Leicestera sa 3:0. Strijelci su bili Ward-Prowse, Rodriguez i Tadić. Leicester je tako doživio jedanaesti poraz u 22 utakmice i nalazi se na 15. mjestu, dok je Southampton 11.