PREMIER LIGA: Leicester u zadnjim sekundama izvukao remi protiv Bilića

epa05263710 Leicester City's Jamie Vardy (2-R) celebrates with his teammates after scoring the 1-0 lead during the English Premier League soccer match between Leicester City and West Ham United at The King Power Stadium in Leicester, Britain, 17 April 2016.  EPA/TIM KEETON EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

U sjajnom i dramatičnom susretu 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Leicester City i West Ham su odigrali 2-2, a domaćin je izvukao bod golom iz jedanaesterca u petoj minuti sudačke nadoknade.

Ovim rezultatom Leicester je povećao prednost nad Tottenhamom na osam bodova, no Spursi imaju i utakmicu manje. U ponedjeljak ih očekuje gostovanje kod Stoke Citya.

Leicester je poveo golom Jameia Vardyja u 18. minuti. Kante je povukao brzu kontru uposlivši Vardyja koji je ušao u kaznerni prostor i zabio u desni kut suparničkog gola. Bio je to njegov 22. pogodak ove sezone čime se izjednačio na vrhu ljestvice najboljih strijelaca s napadačem Tottenhama Harryjem Kaneom.

Međutim, Vardy je u 56. minuti isključen zbog drugog žutog kartona što su gosti iskoristili i u posljednjih šest minuta okrenuli rezultat golovima Andrewa Carrolla (84-11m) i Aarona Cresswella (86). Kada se već činilo kako će Bilićeva družina slaviti na King Power stadionu, Leicester je izjednačio iz kaznenog udarca kojeg je uspješno realizirao Leonardo Ulloa.

U drugom dvoboju Liverpool je na gostovanju pobijedio Bournemouth 2-1. Strijelci za ‘redse’ bili su Roberto Firmino (41) i Daniel Sturridge (45+2), a poraz domaćina je ublažio Joshua King (90+4). Dejan Lovren nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Leicester City sa 73 boda, drugi je Tottenham sa 65 bodova i utakmicom manje, dok je na trećoj poziciji Manchester City sa 60 bodova. Slijede Arsenal (59), Manchester United (569 i West Ham (53).

REZULTATI:

Leicester City – West Ham           2-2 (Vardy 18, Ulloa 90+5-11m / Carroll 84-11m, Cresswell 86)

Bournmouth – Liverpool              1-2 ( King 90+4 / Firmino 41, Sturridge 45+2)