PREMERLIGA Pobjede Cityja, Liverpoola i Chelsea, Evertonu samo bod kod Palacea

epa06282558 Liverpool's Mohamed Salah (C) scores his team's first goal during the English Premier League soccer match between Tottenham Hotspur and Liverpool FC at Wembley in London, Britain, 22 October 2017.  EPA/GERRY PENNY EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services.
Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

epa

Manchester City nastavlja s pobjedama – u subotu su protiv Leicestera slavili sa 2:0. Pobjede u 12. kolu Premierlige danas su osigurali i Chelsea, Luverpool, Burnley te Bournemouth, dok je Everton u gostima kod posljednjeplasiranog Crystal Palacea uspio izvući samo bod.

Bournemouth je s uvjerljivih 4:0 slavio protiv Huddersfielda. Hat-trick postigao je Callum Wilson, a još jedan pogodak dao je Harry Arter. Dodajmo da je Bournemouth cijelo drugo poluvrijeme igrao s desetoricom, nakon isključenja Francisa na samom kraju prvog poluvremena. Istim rezultatom Chelsea je slavio kod WBA. Eden Hazard postigao je dva gola, a po jednog su dali Alonso i Morata.

Liverpool je s 3:0 na Anfieldu pobijedio Southampton. Mohamed Salah dao je dva gola, a Philippe Coutinho je uz jedan pogodak upisao i asistenciju. Dejan LOvren odigrao je cijelu utakmicu za Liverpool. City je golovima Gabriela Jesusa i Kevina de Bruynea slavio kod Leicestera, a Burnley je osvojio sva tri boda protiv Swanseaja. Golove za Burnley postigli su Jack Cork i Ashley Barnes.

Everton je kod Crystal Palacea izvukao samo bod. Čak četiri gola pala su u prvom poluvremenu, po dva sa svake strane, a utakmica je tim rezultatom i završila. Poveo je Palace već u prvoj minuti utakmice preko McArthura, a izjednačio je Baines u šestoj minuti iz kaznenog udarca. Novo vodstvo Palaceu donio je Zaha u 35. minuti, a konačni rezultat postavio je Niasse u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Nikola Vlašić ponovno nije bio u kadru trenera Evertona Davida Unswortha.