POVRATAK NA VRH HNL-A Split svladao Zagreb 3:0

Nogometaši Splita pobjedom od 3:0 nad Zagrebom u prvoj utakmici petog kola HNL-a vratili su se na prvo mjesto ljestvice, barem na jedan dan. S prvog su mjesta ‘skinuli’ Dinamo, koji sutra od 21 sat igra protiv Rijeke.

Splićani su pred oko 500 gledatelja na Parku mladi do vodstva došli već u sedmoj minuti. Strijelac je bio Antonio Mršić iz penala, nakon prekršaja na Bagariću u šesnaestercu.

Jedanaest minuta kasnije vodstvo domaćina se udvostručuje – udarac Mršića iz slobodnog udarca vratar Livaković odbio je do Muse, koji loptu šalje u vlastitu mrežu. Split je rutinitano čuvao rezultat, a Zagrebov trener Medić na poluvremenu je obavio sve izmjene. Konačan rezultat postavio je Bagarić uadrcem glavom iz blizine.

OZNAKE: Split, HNL, Zagreb