Pobjede Napolija i Juventusa

epa05142018 Juventus' players celebrate the victory at the end of the Italian Serie A soccer match Juventus FC vs Genoa CFC at Juventus stadium in Turin, Italy, 03 February 2016.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši Napolija i Juventusa upisali su pobjede protiv Carpija (1-0) i Frosinonena (2-0) u susretima 24. kola talijanskog prvenstva i uoči međusobnog derbija u idućem kolu Napoli ima dva boda prednosti.

Napoli će dočekati gostovanje u Torinu sa osam uzastopnih pobjeda, dok je Juve nanizao 14 uzastopnih ligaških pobjeda.
Napoli je teškom mukom slomio Carpi i to golom Gonzala Higuaina iz jedanaesterca u 69. minuti. Bio je to već 24. pogodak argentinskog napadača ove sezone i uvjerljivo je vodeći strijelac Serie A. Ivan Strinić nije natupio u pobjedničkim redovima.
Domaćinu je put do pobjede otvorio sudac Daniele Doveri koji je u 56. minuti isključio Raffaelea Bianca premda je prekršaj načinio njegov suigrač Cristian Zaccardo. Igrači Carpija su prosvjedovali kod suca, no Doveri nije promijenio odluku. Napoli je igrača više iskoristio 13 minuta kasnije kada je Higuain realizirao kazneni udarac. Bila je to rekordna klupska osma uzastopna pobjeda Napolija koji je dosadašnji rekord od sedam pobjeda ostvario u sezoni 1987/88.
Teškom mukom pobjedu je ostvario i Juventus koji je na gostovanju kod Frosinonea slavio 2-0. Juve je oba gola zabio u posljednjih 15 minuta susreta, a strijelci su bili Cuadrado (75) i Paulo Dybala (90+1). Mario Mandžukić je propustio susret zbog ozljede.
Milan je nakon dvije uzastopne pobjede remizirao na San Siru odigravši 1-1 protiv Udinesea. Gosti su poveli u 17. minuti golom Pabla Armera, a izjednačio je M’Baye Niang u 48. minuti. Novi član Udinesea Andrija Balić je utakmicu pratio s klupe, baš kao i Stipe Perica.
U ranije odigranom susretu Inter je na gostovanju kod Verone odigra 3-3, a u sva tri gola gostujuće momčadi sudjelovali su hrvatski nogometaši.  Marcelo Brozović je asistirao za prvi pogodak Intera, Ivan Perišić je asistirao za drugi gol milanskog sastava, te postigao treći pogodak. Inter je vodio 1-0, ali potom gubio 1-3, da bi u zadnjih pola sata iščupao bod.
Gosti su poveli u osmoj minuti golom Jeisona Murilla nakon što je Brozović ubacio iz kornera. Hrvatskom veznjaku to je bila prva asistencija ove sezone u talijanskom prvenstvu. Verona je do kraja poluvremena okrenula rezultat golovima Filipa Helandera (13) i Erosa Pisana (16), a u 57. minuti je Artur Ionita zabio za 3-1. Zanimljivo, za sva tri gola domaćina asistirao je Luca Marrone.
Inter je smanjio u 61. minuti golom Maura Icardija nakon sjajnog Perišićeva ubačaja s lijeve strane, a Perišić je u 78. minuti zabio za 3-3 postigavši svoj treći gol ove sezone. Brozović je igrao svih 90 minuta, dok je Perišić ušao u igru u drugom poluvremenu. Ante Rebić nije nastupio za Veronu.
Bila je to već četvrta utakmica u posljednjih pet kola u kojoj Inter nije ostvario pobjedu i ‘Nerazzurri’ su sve dalje od borbe za naslov prvaka.
Na ljestvici vodi Napoli sa 56 bodova, Juventus je drugi sa 54 boda, dok je treća Fiorentina sa 46 bodova. Slijede Inter (45), Roma (41) i Milan (40). Na začelju je Verona sa 15 bodova.
REZULTATI:
Milan – Udinese          1-1 (Niang 48 / Armero 17)
Frosinone – Juventus  0-2 (Cuardado 75, Dybala 90+1)
Napoli – Carpi             1-0 (Higuain 69-11m)
Sassuolo – Palermo     2-2 (Defrel 45, Missiroli 50 / Vazquez 30, Đurđević 53)
Torino – Chievo           1-2 (Benassi 19  / Peres 34-ag, Valter Birsa 72-11m)
Verona – Inter              3-3 (Helander 13, Pisano 16, Ionita 57 / Murillo 8, Icardi 61, OERIŠIĆ 78)