Pobjede Kenijca Kipkogeija i Mađarice Kacser uz rekorde utrke od Križevaca do Kalnika

Križevci, 01.05.2018 - Kenijac Nelson Kipkogei Cherutich (na slici) i Maðarica Zita Kacser stigli su do trijumfa i u utorak istrèali nove rekorde županijskog polumaratona od Križevaca do Kalnika na dionici od 18,5 kilometara.
foto HINA/ ik

Kenijac Nelson Kipkogei Cherutich i Mađarica Zita Kacser stigli su do trijumfa i u utorak istrčali nove rekorde županijskog polumaratona od Križevaca do Kalnika na dionici od 18,5 kilometara.

Kipkogei je zahtjevnu dionicu savladao za jedan sati i 55 sekundi te srušio dosadašnji rekord Mađara Tamasa Nagyija iz 2013. godine, koji je iznosio jedan sat, jednu minuti i 40 sekundi (1:01:40).

U konkurenciji atletičarki Zita Kacser je ostvarila rezultat 1:11:26. Dosadašnji rekord kod žena držala je Kenijka Christine Oigo Moraa iz 2016. godine (1:14:22).

Drugo mjesto kod atletičara osvojio je Nagy s vremenom 1:08:36, a treće je bio njegov sunarodnjak i prošlogodišnji pobjednik Lajos Berec (1:08:56).

Najbrži hrvatski atletičar bio je Antun Rudolf Pavelić na četvrtom mjestu (1:12:33).

Kod žena je drugo mjesto osvojila Matea Parlov iz AK Svetice u vremenu 1:14:31, a treća je bila njezina klupska kolegica Anda Tomaš (1:23:0).

U utrci su nastupila 59 atletičara i 17 atletičarki.