POBJEDA ZA POVIJEST Lokomotiva u Ukrajini do najvećeg europskog uspjeha

HINA/ Daniel KASAP

Nogometaši Lokomotive plasirali su se u playoff Europa lige, svladavši u Ukrajini Vorsklu sa 3:2, nakon 0:0 iz Zagreba. Najveći je to europski uspjeh za zagrebačku momčad.

Domaćini su šokirani već u prvoj minuti dvoboja. Na asistenciju Fiolića pogodio je Bočkaj. Ukrajinci su pokušavali, ali obrana Lokosa obranila je svaki njihov napad. S druge strane, i Lokomotiva je pokušala povećati svoju prednost iz nekoliko protunapada, ali u završnici je nedostajalo malo preciznosti. Zagorac je imao nekoliko dobrih i sigurnoh obrana, Ukrajinci su zatresli i vratnicu. Na samom kraju prvog poluvremena, u 45. minuti, nakon prekršaja Grezde u kaznenom prostoru sudac pokazuje na bijelu točku.

I kada se mislilo da će se u svlačionice sa 1:1, Zagorac je odlično pročitao udarac Kliobasa i obranio penal! Nakon samo četiri minute u drugom poluvremenu Vorskla je ipak došla do izjednačenja. Mala neopreznost u obrani koštala je Zagrepčane pogotka, a autogol je postigao Perić. Ipak, nije se Lokomotiva dala smesti – samo četiri minute kasnije dolazi u novo vodstvo. Fiolić je pogodio lijepim udarcem s dvadesetak metara.

U 64. minuti Lokomotiva dolazi i do 3:1, Perić je pogodio na asistenciju Ćorića. Do kraja utakmice Ukrajinci su uspjeli tek ublažiti poraz – strijalc za 3:2 bio je Češnakov u 74. minuti susreta. Navalili su tada nogometaši Vorskle, ali obrana Lokomotive i Zagorac bili su koncentrirani. Lokomotiva slavi, po prvi su put izborili playoff Europa lige. Bravo!