POBJEDA HOFFENHEIM-A: Kramarić asistent za poraz Kovačevog Eintrachta

epa05251080 Hoffenheim's Andrej Kramaric (L) and goal-scorer Mark Uth (C) celebrate after 2-0 goal next to Frankfurt's goalkeeper Lukas Hradecky (ON GROUND) during the German Bundesliga soccer match between Eintracht Frankfurt and 1899 Hoffenheim in the Commerzbank Arena in Frankfurt am Main, Germany, 09 April 2016.
(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION - Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match)  EPA/ARNE DEDERT

epa

U 29. kolu Bundeslige u derbiju začelja u subotu je Kramarićev Hoffenheim u gostima dobio Kovačev Eintracht iz Frankfurta sa 2-0, a hrvatski napadač bio je asistent.

Vodeći gol za Hoffenheim zabio je u 62. minuti Nadiem Amiri, koji je minutu ranije ušao u igru. Pobjedu gostiju potvrdio je Mark Uth u 89. minuti na asistenciju Andreja Kramarića, koji je od dolaska na posudbu u siječnju upisao 4 gola i 2 asistencije.

Kramarić je odigrao vrlo dobru utakmicu, a prvi puta je zaprijetio u 12. minuti, sa vrha kaznenog prostora, ali je vratar Eintrachta bio na mjestu. Najbolju priliku imao je u 34. minuti, no ponovno je golman spasio domaćine. Mogao je Kramarić biti strijelac i u 59. minuti, ali su domaći nogometaši blokirali njegov šut.

Što se tiče opstanka u Bundesligi Hannover je najbliži odlasku niži rang jer ima devet bodova manje Eintrachta, koji je ostao na pretposljednjem mjestu. Bod više ima Werder, koji je izgubio od Augsburga 1-2.

Hamburger je poražen od Darmstadta sa 1-2, a Ivo Iličević je igrao do 67. minute za HSV. Ivice Olića nije bilo u sastavu Hamburgera. Iličević je imao dvije prilike, u 19. minuti je pucao preko gola, a 65. je njegov udarac zaustavio vratar.

Vodeći Bayern dobio je u gostima Stuttgart 3-1, a strijelci su bili Georg Niedermeier (31-autogol), David Alaba (52) i Douglas Costa (89).

U nedjelju je na rasporedu ruhrski derbi, Schalke dočekuje Borussiju Dortmund.