Pobjeda Barcelone, Rakitić odličan

Ivo Cagalj/PIXSELL

Europski i španjolski prvak Barcelona otvorio je Primeru gostujućom pobjedom u Bilbaou protiv Athletica 1-0.

Pogodak odluke zabio je Luis Suarez u 54. minuti nakon akcije koju je započeo Ivan Rakitić. Hrvatski reprezentativac je sjajnom dugačkom loptom uposlio na krilu Jordia Albu koji je iz prve ubacio u kazneni prostor, a Suarez majstorski zatresao mrežu Gorka Iraizoza. Barca je mogla i ranije do pogotka, no Lionel Messi je u 31. minuti promašio kazneni udarac. Točnije njegov udarac sjajno je zaustavio vratar baskijskog kluba. Rakitić je odigrao cijeli susret za Barcu.

Zanimljivo, bio je to već treći ogled Athletica i Barcelone u posljednjih devet dana i prva pobjeda Barce. Prošloga tjedna Athletic i Barcelona su igrali u španjolskom Superkupu. Athletic je osvojio trofej nakon što je na svom travnjaku slavio 4-0, a potom na Camp Nou odigrao 1-1.

Večeras prvenstvo otvara i Real Madrid koji u prvom susretu gostuje kod Sporting Gijona.